Dlaczego warto kupić samochód marki Hyundai?

nowy hyundai ionic w kolorze białym

Północnokoreański koncern rozpoczął swoją działalność w roku 1947 pod nazwą Hyundai Engineering and Construction założoną przez Chung Ju-Yung jako firma budowlana. Dopiero po 20 latach stworzono spółkę Hyundai Motor Company, zajmującą się produkcją samochodów. Jego nazwa w rodzimym języku oznacza nowoczesność, logo natomiast prezentuje uścisk dłoni. Z roku na rok firma postrzegana jest coraz lepiej, stając się groźnym rywalem dla uznanych marek. Dlaczego warto wziąć ją pod uwagę? Przeczytasz w dalszej części wpisu.

Auto wielu możliwości

Pierwszym produkowanym pojazdem w fabryce Hyundai był Cotina, samochód produkowany na licencji Forda, jednak już w 1974 zaprezentowano własnoręcznie skonstruowany samochód – Hyundai Pony. Koncern ciągle się modernizował, ulepszał i powiększał swoje fabryki, dzięki czemu już w 1999 przejął większościowe udziały KIA, tworząc spółkę Hyundai Kia Automotive Group. Koncern chce sięgnąć po podium globalnego lidera, sprzedając z roku na rok coraz więcej czterokołowców i zdobywając ogromne uznanie wśród klientów. Dziś spotkamy się z autami tego producenta w wielu wersjach nadwozia, jak sedan, suv czy hatchback, jednak jednym z najliczniej sprzedawanych dwuśladów od roku 2015 w Europie jest SUV Tucson, który dostępny jest w 4 typach wyposażenia: Classic, Comfort, Style oraz Premium, jednak to wersja classic z silnikiem 1.7 jest najchętniej kupowaną opcją.

Koncern Hyundai według niektórych czasopism motoryzacyjnych i ekspertów uważany jest za najlepszego producenta samochodów luksusowych, przeganiając zachodnich konkurentów jak BMW czy Mercedes-BENZ. Dzięki podjęciu prac na jednej, lecz dopracowanej wersji dostępne auta są bezpieczne, ekologiczne. Silnik diesla oferuje wysokie osiągi, niski poziom spalania czy niezawodność. Koncern przedstawia w swojej ofercie również samochody elektryczne, te wykonane są ze stali oraz aluminium, co nadal gwarantuje nam stabilność jazdy oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Dynamiczny wygląd, aerodynamiczne kształty pokazują dopasowanie do potrzeb nowoczesnego rynku.

Używane pojazdy Hyundai

Duża liczba ofert sprzedaży dotyczy używanych aut Hyundai, są to często topowe modele jak Tuscan, wersje “i” jak i10 czy i30. Prezentują one nadal wysoką jakość, ogromny komfort jazdy i niezawodne, mocne silniki. Popularne wśród ogłoszeń są pojazdy z automatyczną skrzynie biegów, dająca nam ogromną przyjemność z długich tras oraz gwarancję niezawodności. Samochody z rocznika 2012 pochodzące z Północnokoreańskiego koncernu są przemyślane, rozwiązania ciągle aktualne, technologie ciągle zgodne z aktualnym rynkiem czy ciesząca się długowiecznością karoseria. Samochody używane, które możemy znaleźć w salonach czy na internetowych ogłoszeniach nadal będą czterokołowcami z najwyższej półki.

Warto postawić na Hyundaia

Koncern udowadnia nam, że jego samochody są przemyślane i ponadczasowe. Design, technologia oraz multimedia typu nowoczesne radio, zestawy głośnomówiące czy system nagłośnienia gwarantują nam rozwiązania i przyjemny czas użytkowania na długi okres. Do ogromnych zalet tego auta możemy dopisać również sprawdzony silnik, który posłuży nam niezawodnie przez setki kilometrów. Ciągła modernizacja modeli pozwala nam zdobyć kultowe auta, które cieszyć nas będą swoją sprawnością przez nawet kilkanaście lat.

Comments are closed.