Ubezpieczenie samochodu – koszta i zniżki

poważny wypadek na drodze

Samochód to w dzisiejszych czasach dobro, bez którego trudno jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Warto jednak zaznaczyć, że jego posiadanie to nie tylko przyjemność ale także liczne obowiązki jak i wydatki. Każdy właściciel pojazdu zobligowany jest między innymi do tego, by co roku dokonywa przeglądu stanu technicznego samochodu, a także do tego aby wykupić obowiązkową polisę oc.

Co daje polisa oc?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zadziała w momencie, gdy osoba ubezpieczona stanie się sprawcą wypadku bądź kolizji drogowej. Za spowodowane straty materialne bądź zdrowotne u innych uczestników ruchu osoba taka nie będzie musiała płacić z własnych środków, a odszkodowanie zostanie wypłacone z polisy ubezpieczeniowej. Wykup takiej polisy jest obowiązkowy, za jej brak grożą wysokie kary finansowe, które dzięki monitoringowi komputerowemu nie ominą żadnego właściciela pojazdu.

Oc koszt – od czego zależy?

Oc koszt ubezpieczenia to suma kilku czynników wśród których można wymienić chociażby wiek osoby posiadającej samochód czy też jej doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. Oc Białystok maleje z każdym rokiem bezwypadkowej jazdy. Ubezpieczyciele doceniają bowiem ostrożnych kierowców i oferują im pakiet atrakcyjnych zniżek. Warto zaznaczyć, że najczęściej po spowodowaniu pierwszej kolizji traci się prawo do zniżek i trzeba je wypracowywać od początku.

Wartość ubezpieczenia samochodu

To, ile ostatecznie trzeba będzie zapłacić za ubezpieczenie, ustala agencja ubezpieczeniowa. Stawki ubezpieczenia są bardzo zróżnicowane, dlatego warto szczegółowo prześledzić dostępne opcje, po to by wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Różnice w wysokości ubezpieczenia sięgają przynajmniej kilkudziesięciu procent, a często nawet i więcej. Warto także pokusić się o negocjowanie ceny.

Comments are closed.